دانلود نسخه جدید دایرکت ایکس

DirectX 9.29.1974

دایرکت ایکس چیست؟

Microsoft DirectX شامل مجموعه ای از رابط های کاربردی (API) است که وظیفه آن هماهنگ سازی کدهای برنامه نویسی گرافیکی (مثل بازی ها و نرم افزارهای سه بعدی) با سخت افزار کامپیوتر است. به همین دلیل بیشتر نیاز کاربران ویندوز به DirectX ، وقتی است که میخواهند یک بازی سه بعدی نصب کنند.

وقتی که یک کمپانی بازی سازی اقدام به تولید یک بازی برای ویندوز میکند، از رابط هایی که قبلا توسط مایکروسافت ارائه شده است کمک میگیرد. بنابر این وقتی شما به عنوان یک کاربر آن بازی را نصب میکنید، باید توابع DirectX را در ویندوز خود داشته باشید تا بازی قابل اجرا باشد. این موضوع برای نرم افزارهای گرافیکی و سه بعدی سازی نیز صدق میکند.

همانطور که گفته شد، DirectX شامل مجموعه ای از رابط های مایکروسافت است. این رابط ها عبارتند از:

DirectDraw, Direct3D, DXGI, DirectInput, DirectPlay, DirectSound, DirectSound3D, DirectMusic,
DirectX Media, DirectX Transform, DirectShow, DirectX Media Objects, DirectSetup

همگی این اجزا، مجموعه ای با عنوان مایکروسافت دایرکت ایکس را تشکیل میدهد.

آیا شما به نصب DirectX نیاز دارید؟

اگر کاربر ویندوز هستید، قطعا باید دایرکت ایکس را روی ویندوز خود داشته باشید. البته همه نسخه های ویندوز به صورت پیش فرض دارای DirectX هستند. اما ممکن است برای یک بازی یا نرم افزار خاص، نیاز به نسخه جدیدتری از دایرکت ایکس داشته باشید. و یا ممکن است به دلیل مشکلات نرم افزاری، بخشی از رابط های دایرکت ایکس پاک شده باشند.

اگر برای اجرای یک بازی یا نرم افزار با خطای DirectX مواجه شدید، یعنی لازم است که یک نسخه جدید آن را نصب کنید.

نصب نسخه جدید DirectX چه مزایایی برای ویندوز دارد؟

– افزایش شتاب کارت گرافیکی

– بهینه سازی گرافیکی سیستم از نظر نرم افزاری و سخت افزاری

– فعال سازی قابلیت های جدید در کارت گرفیک های پیشرفته

– افزایش سرعت سیستم در هنگام اجرای بازی های جدید

– رفع خطاهای مربوط به DirectX

– افزایش راندمان صوتی سیستم

کدام نسخه DirectX ؟

نرم افزار DirectX در نسخه های مختلفی ارائه شده است. و هر نسخه آن هم دارای چندین آپدیت است. اینکه شما به کدام نسخه از دایرکت ایکس نیاز دارید، بستگی به بازی یا نرم افزاری دارد که نیازمند DirectX است. یعنی بستگی به این دارد که آن کمپانی بازی سازی از رابط های کدام نسخه در بازی خود استفاده کرده باشد.

اما پرکاربرد ترین نسخه DirectX برای کاربران ویندوز، نسخه ۹ است. با نصب این نسخه، اکثر بازی ها و نرم افزارهای گرافیکی بدون مشکل اجرا میشوند.

پکیج DirectX 9 بر روی این نسخه های ویندوز قابل نصب است:

Windows XP (SP2, SP3)

Windows 7

Windows Vista

Windows Server (2003, 2008)

اگر کاربر ویندوز ۸ هستید فعلا نیازی به نصب دایرکت ایکس ندارید. چون ویندوز ۸ به صورت پیش فرض دارای DirectX 11.2 است. و این نسخه از دایرکت ایکس با بازی های قدیمی تر هم سازگاری دارد.

نسخه جدید دایرکت ایکس، DirectX 9.29.1974 دارای دو آپدیت است که بیشترین کاربرد را دارند. پیشنهاد ما، نصب نسخه آپدیت April 2011 است. ولی اگر با نصب این نسخه مشکل DirectX شما برطرف نشد، نسخه Jun 2010 را دانلود و نصب کنید:

دانلود DirectX 9.29.1974 – April 2011 – با حجم ۱۰۰ مگابایت (پیشنهاد اول)

دانلود DirectX 9.29.1974 – Jun 2010 – با حجم ۱۰۰ مگابایت (پیشنهاد دوم)

پسورد فایل دانلود شده، www.sarzamindownload.com میباشد.
منبع : سرزمین دانلود
دانلود آهنگ علیرضا عصار به نام جز عشق نمیخواهم دانلود آهنگ میلاد جلائیان به نام مهربونم دانلود آهنگ رامیار به نام خیابون قدیم دانلود آهنگ افشین آذری به نام پاییز
نظرات و ارسال نظر